library-647007_640

Nora Roberts – krótka historia

Nora Roberts urodziła się 10 października 1950 roku w Silver Spring (stan Maryland w USA). Jej prawdziwe imię i nazwisko to Eleanor Marie Robertson. Jest ona najmłodsza spośród sześciorga rodzeństwa oraz mam tylko braci. Jako dziewczynka była zapisana do szkoły katolickiej prowadzonej przez zakonnice.

Ślub wzięła bardzo młodo i wraz z mężem zamieszkali w w Keedysviile, również w stanie Maryland.

Początki jej kariery nie wróżyły, że zostanie tym, kim jest dzisiaj, bowiem pracowała przez jakiś czas jako aplikant adwokacki. Sama o sobie mówiła później: „Pisałam szybko, ale nie umiałam literować, byłam najgorszym aplikantem adwokackim kiedykolwiek”.

Kiedy na świat przyszły jej dzieci, dwaj synowie: Dan oraz Jason, zmienił się również jej styl życia. Chcąc być przy dzieciach, przesiadywała głównie w domu, natomiast pracy podejmowała się jedynie dorywczo.

W 1979 roku miało miejsce pewne kluczowe dla autorki wydarzenie. Nastała wielka śnieżyca. Nora była wówczas w pewnym sensie uwięziona w domu wraz z 3 i 6 letnim dzieckiem. Nie mogła iść do pracy, ponieważ przedszkola były zamknięte. Między innymi dzięki temu, że wychowała się w oczytanej rodzinie, sama lubowała się bardzo w książkach, a nawet wymyślaniu różnych historii. Tego pamiętnego wieczoru, podczas zamieci, sięgnęła po raz pierwszy za ołówek i notatnik, by spisać jedną z wymyślonych przez siebie opowieści. Od tamtego czasu nie chciała przestać pisać. Już dwa lata później, w roku 1981, po kilkukrotnym odrzuceniu przez redakcję oraz napisaniu kilku rękopisów, wydała swoją pierwszą książkę pod tytułem:  Irlandzka wróżka.

Cztery lata później od pisarskiego debiutu, Nora ponownie wzięła ślub. W 1985 roku wyszła bowiem za Bruce’a Wildera. Poznali się, kiedy autorka wynajęła go do zbudowania półek na książki. Razem powiększyli dom, zwiedzili cały świat i otworzyli księgarnię.

Nora całe życie otaczana była przez mężczyzn, jako jedyna dziewczynka w rodzeństwie oraz matka dwójki chłopców. Dzięki temu doskonale znała się na rozumowaniu mężczyzn i potrafiła to udowodnić w swoich powieściach. Była za to ceniona przede wszystkim przez swoje czytelniczki.

Nora Robert jest pierwszą autorką, która została przyjęta do Romance Writers of America Hall of Fame. Ta amerykańska pisarka tworzy jednak pod wieloma pseudonimami. Jej romanse możemy znaleźć również pod nazwiskami takimi jak Sarah Hardesty oraz Jill March, natomiast kryminały z cyklu In Death wydawane są pod pseudonimem J.D.Robb.

Nora w swojej twórczości łączy wiele różnych gatunków, a mianowicie romans, powieść przygodową, sensacyjną i obyczajową. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wiele z jej powieści zostało zekranizowanych.

W roku 2007 nakręcono aż cztery filmy telewizyjne, a mianowicie: Nora Roberts: Angels Fall; Nora Roberts: Płomienie wspomnień; Nora Roberts: Księżyc nad Karoliną; Nora Roberts: Niebo Montany.

Serdecznie polecam Norę Roberts i jej twórczość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>